Tablica Ouija – niebezpieczna broń, którą skrzywdzisz samego siebie

(Artykuł powstał ku przestrodze)

Czym jest tablica Ouija?

Ouija

Ouija to deska lub tekturowa plansza z napisanymi bądź wydrukowanymi literami alfabetu jak i cyframi, a także (nie zawsze) dołączonym drewnianym wskaźnikiem (w zastępstwie można użyć odwróconego kieliszka). Ponadto w rogach planszy znajdują się odpowiedzi „tak” lub „nie”. Narzędzie służy do przeprowadzenia seansu spirytystycznego, czyli mówiąc prościej kontaktu z duchami oraz osobami zmarłymi, co może być skrajnie niebezpieczne, gdyż organizując tego typu zabawę, możemy nieświadomie zaprosić byty złe i nieczyste, które w najbliższym czasie zaznaczą swoją obecność.

Jak przeprowadzić taki seans?

Wśród spirytystów i osób zajmujących się zjawiskami paranormalnymi panuje przekonanie, że dla najlepszych efektów seansu należy uprzednio zgasić światło, zasłonić okna, wyłączyć urządzenia mogące zakłócić sygnał ze zmarłą osobą. Jedynym dopuszczalnym źródłem światła mają być świece. „Zabawę” można przeprowadzić samemu lub w towarzystwie. Ważne jest, aby wszyscy uczestnicy trzymali dwoma palcami (wskazującym i środkowym) za wskaźnik, którym duch będzie poruszał. Jedna osoba rozpoczyna przywoływanie ducha (zwykle są to proste słowa z prośbą o kontakt). Kiedy dojdzie do połączenia, duch zamanifestuje swoją obecność (jeśli nie – poproś go o to). Wówczas przychodzi czas na pytania. Członkowie seansu zadają duchowi pytania, a on przesuwając wskaźnik układa odpowiedzi. Zakończywszy rozmowę byt dobry lub zły należy pożegnać, jednocześnie przepraszając go za zakłócanie spokoju i wiecznego odpoczynku.

Negatywne konsekwencje

opętanie

Duch nie jest naszym niewolnikiem. Owszem, jako ludzie żyjący mamy nad nim przewagę – to znaczy nie może nas zranić, jednak nękanie, opętanie miejsca lub osoby to przypadki, które zdarzają się dość często przy zabawie z Ouija. Na atak szczególnie podatni są ludzie o słabym stanie emocjonalnym lub grzesznicy, dlatego odradzane są tego typu seanse. W Internecie można znaleźć wiele filmów ukazujących seanse z tabliczką Ouija, które poszły nie tak i zakończyły się zjawiskami paranormalnymi takimi jak samoistnie poruszające się przedmioty czy opętania poszczególnych osób.

Nie próbuj tego w domu

xd

Ouija to nie przelewki. Konsekwencje takiej zabawy mogą być bardzo długie i nieprzyjemne. Nawet jeśli nie wierzysz, że coś złego mogłoby się stać, to jednak dla własnego bezpieczeństwa trzymaj się od tabliczki z daleka.

Bibliografia:
www.wikipedia.org

www.google.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *